Enflasyon Nedir?

Sıradaki içerik:

Enflasyon Nedir?

e
sv

Antik Uzaylılar

73 okunma — 30 Kasım 2022 14:27

Antik Uzaylılar

Ancient Aliens, 20 Nisan 2010 tarihinde History kanalında prömiyeri yapılan bir belgesel televizyon dizisidir. Prometheus Entertainment tarafından belgesel tarzında hazırlanan program, antik astronotlar hakkında hipotezler sunmakta ve tarihi metinler, arkeoloji ve efsanelerin geçmişteki insan-dünya dışı temaslara dair kanıtlar içerdiğini savunmaktadır.

Yalnız mıyız?

Bilim insanları onlarca yıldır Dünya dışında yaşam arıyor. Aranacak pek çok yer var ama ne arayacağımızı bilmiyoruz. Başka gezegenlerde yaşam olup olmadığını da bilmiyoruz, ancak bizimkinden çok daha gelişmiş ve bizimle doğrudan veya dolaylı olarak (uzay sondaları aracılığıyla) iletişim kurabilen uygarlıklar olması mümkündür.

Bilinen hiçbir uygarlık ya da teknoloji tarafından açıklanamayan antik yapılar ve eserler var mı?

Eski uygarlıklar hakkında pek çok gizem vardır. Bazı araştırmacılar bu yapıların insanlar tarafından inşa edilmediğine ve başka bir gezegenden gelen gelişmiş varlıklar tarafından yaratılmış olabileceğine inanmaktadır. Diğerleri ise bu yapıların sadece eski uygarlıklar tarafından bilinen ileri teknolojiler kullanılarak inşa edildiğine inanmaktadır.

Bazı insanlar bu yapıların taş veya metal gibi Dünya’da bulunan malzemelerle inşa edildiğini düşünürken, diğerleri plastik veya cam gibi farklı malzemelerden yapılmış olabileceğini düşünmektedir (yukarıdaki bölüme bakınız). Gerçek muhtemelen ikisinin arasında bir yerde!

Geçmişte gezegenimize dünya dışından ziyaretçiler geldi mi ve geldiyse amaçları neydi?

Kadim astronot teorisi, akıllı dünya dışı varlıkların antik çağda veya tarih öncesinde Dünya’yı ziyaret ettiğini ve insanlarla temas kurduğunu öne süren sözde bilimsel bir fikirdir. İlk olarak 1968 yılında Chariots of the Gods? adlı kitabı yayınlayan Erich von Däniken tarafından geliştirilmiştir.

Kadim astronot teorisi, gelişmiş uygarlıkların Dünya’da milyonlarca yıldır var olduğunu, ancak yakın zamanda yok olduklarını savunmaktadır. Bu görüşe göre, bu kayıp ırklar bunu nasıl yapacaklarını unuttukları için geri dönememişler; böylece arkalarında insan uygarlıklarına dönüşecek eserlerin yanı sıra ekin çemberleri ve piramitler gibi eserler bırakmışlardır (aşağıya bakınız).

Dinozorlar çağından antik Mısır’a, ilk mağara çizimlerinden ABD’de devam eden kitlesel gözlemlere kadar, bu popüler HISTORY dizisinin her bölümü, bu eski tartışmayı çevreleyen sorulara, spekülasyonlara, kışkırtıcı tartışmalara, ilk elden anlatımlara ve temellendirilmiş teorilere tarihi bir derinlik kazandırıyor.

Bu popüler TARİH dizisinin her bölümü, bu eski tartışmayı çevreleyen sorulara, spekülasyonlara, kışkırtıcı tartışmalara, ilk elden anlatımlara ve temellendirilmiş teorilere tarihsel bir derinlik getiriyor.

Her bölümde şunları öğreneceksiniz:

  • İnsanlar Dünya’ya nasıl geldi?
  • Dünya’da yaşam nasıl başladı?
  • Biz nereden geldik?
  • Neyden yapıldık?

Ancient Aliens, 20 Nisan 2010 tarihinde History kanalında gösterime giren bir belgesel televizyon dizisidir. Prometheus Entertainment tarafından belgesel tarzında hazırlanan program, antik astronotlarla ilgili hipotezleri sunmakta ve tarihi metinlerin, arkeolojinin ve efsanelerin geçmişteki insan-dünya dışı temaslara dair kanıtlar içerdiğini öne sürmektedir.

Ancient Aliens, 20 Nisan 2010 tarihinde History kanalında prömiyeri yapılan bir belgesel televizyon dizisidir. Prometheus Entertainment tarafından belgesel tarzında hazırlanan program, antik astronotlar hakkında hipotezler sunmakta ve tarihi metinler, arkeoloji ve efsanelerin geçmişteki insan-dünya dışı temaslara dair kanıtlar içerdiğini savunmaktadır.

Dizinin önermesi, Erich von Däniken’in 1968 yılında yayımlanan ve dünyanın dört bir yanından çeşitli eserlerin binlerce yıl önce Dünya’yı ziyaret eden uzaylılar tarafından geride bırakıldığını savunan Chariots of the Gods? Programda ayrıca Jacques Vallee, Stanton T. Friedman ve Nick Redfern (bir bölümün ortak yazarı) gibi UFO araştırmacılarıyla yapılan röportajlar da yer alıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli