Enerji tasarrufu ve tasarrufu enerji teknolojileri

Sıradaki içerik:

Enerji tasarrufu ve tasarrufu enerji teknolojileri

e
sv

Atmosfer ve hava üretimi

14 okunma — 16 Aralık 2022 20:23

 

Atmosfer ve Hava Oluşumu

Atmosfer ve hava muhafazalarını anlayabilmek, canlı organizmaların yaşamını sürdürmesinin mümkün kılınması için temel anahtarı taşır. Oksijen, azot gibi gazların, sıcaklık, basınç, nem gibi yapıların özelliklerin ve kimyasal ağaçların bir arada birleştirilmesi ile hava ve atmosferin bir bütün olarak açıklanması gerekir.

Dünya’da Atmosfer ve Hava Oluşumu

 

 

  1. Atmosferin vücudunu koruduğuna dair kısıtlamadır – radyasyon ve hava koşullarının değişebilmesi dış gözlemlerden koruduğumuz gibi çarpıcı soğuk ile sıcak eve da karşı korur.

 

  1. Atmosferin ikinci önemli görevinden bahsetmiştik – oksijen taşıması. Oksijen, deniz veya yerdeki canlıların solunum faaliyetlerini gerçekleştirmesi için gerekiyor.

 

  1. Atmosfer, dünyanın merkezindeki çekim alanından dolayı üzerinde bulutların seslerini ve onlar aracılığıyla kar, dolu, rüzgar gibi hava olaylarının ortaya çıkmasını sağlıyor.

 

  1. Atmosferin temel sınırlamaları azot, oksijen, karbon dioksit ve kükürttür.

 

 

Yerkürenin Hava Kalitesi

 

 

  • Güneş ışınları – güneş patlaması güneşten gelen açık sarı kuantum enerjisinden oluşur ve hedeflenen fotosentez işlemleri için gereken enerjiyi sağlar. Foto sentez süreci oksijenle üretilerek atmosfere verilir.

 

  • karbon dioksit – karbon dioksit aslında hava kalitesinin yer alması gerektiği düşünülmeyen önemli bir gazdır. Sulama etkisi ve fotosentez ile bitkileri yakalarken kroyotrin sürecinde doğal atmosfere verilir.

 

  • Yağmur – Yağmur tesisleri üzerindeki karbon dioksit ve güneş ışınlarının sönmesini sağlayarak hava muhafazasını koruma en önemli etkendir.

 

 

Atmosferin Enerji Sağlama Gücü

Atmosfer, dünya üzerindeki ısı dağılımını sağlamak ve bağlantı için bir enerji kaynağı. Güneş ışınları atmosferin farklı bölümlerine yayılarak su damlacıkları veya buhar çevresindeki kaynak enerjisini sağlar. Sonuç olarak atmosfer sıcaklık farklılıklarına karşı ve hava koşullarının sürmesine karşı koruma Sağlayan ve canlıların yaşamını sürdürmesinde önemli bir etken olan bir özellik barındırmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli