İzlememiş Olabileceğiniz Uzaylı Konulu Filmler

Sıradaki içerik:

İzlememiş Olabileceğiniz Uzaylı Konulu Filmler

e
sv

Blokchain Teknolojisi

58 okunma — 29 Kasım 2022 14:42

Blokchain Teknolojisi

Blok zinciri, blok adı verilen veri parçaları halinde düzenlenen dijital bir kayıt işlemidir. İki taraf arasındaki işlemleri doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde verimli bir şekilde kaydedebilen açık bir dağıtılmış defterdir. Dijital bilgilerin dağıtılmasına ancak kopyalanmamasına izin verir.

Blok zinciri, blok adı verilen veri yığınları halinde düzenlenmiş dijital bir kayıt işlemidir.

Blok zinciri, blok adı verilen veri parçaları halinde düzenlenen dijital bir kayıt işlemidir. Her blok, bir önceki bloğun kriptografik bir özetini içerir ve böylece onu bir öncekine bağlar. Zincirler halinde birbirine bağlanmanın yanı sıra, her bloğun kendi zaman damgası ve içeriğiyle birlikte depolanan işlem verileri de vardır. Blockchain teknolojisi bu verilerin güvenliğini sağlamak için kriptografi kullanır, böylece herhangi bir zamanda yalnızca yetkili kullanıcılar bu verilerin bazı kısımlarına erişebilir.

İki taraf arasındaki işlemleri verimli ve doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde kaydedebilen açık dağıtılmış bir defterdir.

Blok zincirleri, blok adı verilen veri parçaları halinde düzenlenen dijital bir kayıt işlemidir. Her blok bir önceki bloğun karmasını ve işlemi doğrulamak için kullanılan zaman damgasını içerir.

Blok zinciri teknolojisi, dijital bilgilerin dağıtılmasına ancak kopyalanmamasına olanak tanır; 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından, işlemleri herhangi bir merkezi otoritenin müdahalesinden bağımsız olarak halka açık bir veritabanına kaydetmenin bir yolu olarak icat edilmiştir.

İLGİLİ İÇERİK Quantum fiziği Bilim

Dijital bilgilerin dağıtılmasına ancak kopyalanmamasına olanak tanır.

Blockchain teknolojisi dağıtık bir veri tabanıdır. Dijital bilgilerin dağıtılmasına ancak kopyalanmamasına olanak tanır. Bu şekilde, ağında depolanan bilgilerin bütünlüğünü korurken dolandırıcılığı ve veri hırsızlığını önlemeye yardımcı olabilir.

Blockchain teknolojisi genellikle Bitcoin ile ilişkilendirilir, ancak Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto para birimlerinin yanı sıra USD veya Euro gibi fiat para birimleri için de aynı derecede geçerlidir.

Bu yazı blockchain teknolojisi hakkındadır

Blok zinciri, blok adı verilen veri parçaları halinde düzenlenen dijital bir kayıt işlemidir. İki taraf arasındaki işlemleri doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde verimli bir şekilde kaydedebilen açık dağıtılmış bir defterdir.

Bir blok, bir zaman damgası ve gönderenin adresi, alıcının adresi, dolar veya bitcoin olarak aktarılan değer, birim başına ödenen işlem ücretleri (satoshis olarak adlandırılır) ve akıllı sözleşmeler adı verilen fikir birliği kurallarının gerektirdiği mesaj kimlikleri veya imzalar gibi diğer ilgili meta veriler dahil olmak üzere işlem verilerinden oluşur (aşağıya bakın).

Sonuç;

Blockchain, kullanıcıların dijital bir bilgi defteri oluşturmasını ve sürdürmesini sağlayan bir teknolojidir. Varlıkların ve işlemlerin doğrulanması ve izlenmesi de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Teknoloji ilk olarak, üçüncü taraflar (bankalar gibi) dahil olmadan bitcoin işlemlerine izin vermenin bir yolu olarak geliştirilmiştir. Ancak, şimdi mülk sahipliğinin izlenmesi veya seçimlerde oyların kaydedilmesi gibi diğer uygulamalar için kullanılmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli