MÖ.  753 yılında Roma'nın kuruluşu

Sıradaki içerik:

MÖ. 753 yılında Roma'nın kuruluşu

e
sv

Kireçlenme nedir ve nasıl önlenebilir?

9 okunma — 27 Aralık 2022 08:28

 

Kireç Ölçeği Nedir ve Nasıl Önleyebiliriz?

Kireç tortusu, sert su ısıtıldığında oluşan sert, kireçli bir maddedir. Yüzeylerde biriken, genellikle boruların tıkanmasına ve elektrik arızalarına yol açan kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerden oluşur – size zaman ve paraya mal olur!

Neyse ki, kireçten kaçınmak için pek çok basit yöntem var. Bunlar şunları içerir:

Su Yumuşatıcı Kullanmak

Su yumuşatıcı, suyunuzun mineral içeriğini azaltmak için tesisat sisteminize takılabilen bir cihazdır. Mineraller, daha sonra kireç tortusu oluşumunu önleyen tuzla değiştirilir.

Bir Kireç Önleyicinin Takılması

Bu, sıcak su çıkışlarının yakınına kurulabilen bir cihazdır. Bu cihaz, suda gelen kalsiyum ve magnezyum miktarını düşürmeye yardımcı olur.

Kireç Çözücü ile Düzenli Olarak Temizleyin

Boru tesisatınızdaki ve mutfak/banyo aletlerinizdeki kireci düzenli olarak temizlemek, uzun vadede kirecin etkisini azaltabilir. Kireç çözücüler özellikle bu amaç için tasarlanmıştır ve birçok mağazadan kolayca satın alınabilir.

Reçine Filtre Takma

Bu filtreler, kullanmadan önce sudaki mineralleri gidermenizi sağlar. Bu oldukça maliyetli olabilir ve bazı sıhhi tesisat becerileri gerektirebilir, ancak kireç tortusunun en başta oluşmamasını sağlamanın harika bir yoludur.

Şişelenmiş Su Kullanmak

Musluk suyu yerine şişelenmiş su kullanmak, kireç tortusunu önlemenin başka bir basit yöntemidir. Ancak bu yöntem çevre dostu olmadığı gibi oldukça da maliyetlidir.

Bu adımları izleyerek evinizde oluşan kireç miktarını büyük ölçüde azaltabilir, zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Birçok kişi, çoğu zaman bulaşıcı olmayan bir sağlık sorunu olarak kireçlenmeyi bilmiyor. Kireçlenme, vücudumuzdaki su oranının arttığı çevresel nedenlerden kaynaklanan bir hastalıktır. Kireçlenme, oksijenli ve kalsiyumlu kolloid sularda oluşan safsızlığa yol açabilir. Kireçlenme, dolaşım bozukluklarından kas problemlerine, saç dökülmesinden metabolizma bozukluklarına kadar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kireçlenmeden çok sayıda insan etkilenmektedir. Bunların en sık görülenleri kireçlenme tarafından kötü etkilenen eklemleri için ağrı, sıkıntı, ödem ve şişme şikayetleridir.

Kireçlenmeye karşı etkili yöntemler kullanmak oldukça önemlidir. Su tüketiminin arttırılması, besinlerin dengeli bir şekilde tüketilmesi ve kalsiyum, magnezyum, potasyum ve demir gibi minerallere daha fazla ihtiyacı olan besinlerin tüketilmesi kireçlenmeyi önlemek için en etkili yöntemlerdir. Diyetlere, kalsiyum, B12 ve D vitamini kullanımı da yardımcı olabilir. Eğer gerekli görülürse, doktorlar antienflamatuar, steroidler veya analjezik ilaçlar önerebilir.

Genel olarak, hastalıkların önüne geçmek için web sitemizi ziyaret edin ve bu önemli sağlık sorunundan nasıl korunacağını öğrenin. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için kireçlenmeyi önlemek her zaman önemlidir.

Freeze dried food””

What are the benefits of freeze dried food?

The primary benefit of freeze dried food is that it can last longer than other types of food. Freeze drying removes the moisture from food, making it lightweight and shelf-stable for years. This makes freeze dried food convenient for camping, backpacking, space exploration, traveling, and long-term food storage. Other benefits include preserving the nutritional value, flavor, and texture of fresh foods, as well as reducing the risk of spoilage. Freeze dried food is also easy to rehydrate, requiring only the addition of water.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli