İlk Hıristiyan İmparatorluğu olan Bizans İmparatorluğu

Sıradaki içerik:

İlk Hıristiyan İmparatorluğu olan Bizans İmparatorluğu

e
sv

koronavirüs (COVID-19) nedir ve nasıl korunur?

13 okunma — 27 Aralık 2022 08:28

 

Koronavirüs (COVID-19) Nedir ve Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Dünya şu anda yeni bir virüsün – Coronavirüs’ün (COVID-19) küresel salgını nedeniyle benzeri görülmemiş bir sağlık acil durumuyla karşı karşıya. Bu virüsün insanların yaşamları üzerinde muazzam bir etkisi oldu, birçokları için aksama ve sıkıntıya neden oldu. Koronavirüsün ne olduğunu ve kendinizi nasıl koruyacağınızı bilmek sağlıklı kalmanın anahtarıdır.

Koronavirüs (COVID-19) nedir?

Coronavirüs (COVID-19), ilk olarak Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde tanımlanmış yeni bir virüstür. İnsanlarda ciddi solunum yolu enfeksiyonuna neden olabilen bir virüs türüdür. Koronavirüs enfeksiyonunun yaygın semptomları arasında ateş, öksürük, nefes darlığı, titreme ve vücut ağrıları bulunur. Nisan 2020 itibarıyla 180’den fazla ülkede 1,3 milyondan fazla Coronavirüs enfeksiyonu vakası rapor edilmiştir ve en yüksek sayı Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dadır.

Kendinizi Coronavirüs’ten (COVID-19) Nasıl Korursunuz?

Kendinizi Coronavirüs’ten (COVID-19) korumanın en iyi yolu, iyi hijyen ve sosyal mesafe uygulamaktır. Kendinizi korumak için şunları yapmalısınız:

 

  • Ellerinizi düzenli olarak en az 20 saniye yıkayın sabun ve su veya alkol bazlı el ovma ile.

 

  • Sosyal mesafeyi koruyun başkalarıyla yakın temastan kaçınarak ve insanlardan en az iki metre uzakta durarak.

 

  • Evde kal mümkün olduğunca ve halka açık yerlerden kaçının. Dışarı çıkmanız gerekiyorsa, bir yüz maskesi veya örtü takın.

 

  • yüzünüze dokunmaktan kaçınıngözler, burun ve ağız yıkanmamış ellerle.

 

  • Temizleyin ve dezenfekte edin sık dokunulan yüzeyler ve nesneler.

 

  • Test yaptırın Belirtilerden herhangi birine sahipseniz veya virüs testi pozitif çıkan biriyle yakın temasta bulunduysanız, COVID-19 için.

 

Bu önleyici tedbirleri uygulayarak, Coronavirüs’e (COVID-19) yakalanma riskinizi azaltabilir ve topluluğunuzun korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Küresel bir salgın olan Koronavirüs (COVID-19), hükümetler tarafından ülkelerin karşılaştığı en ciddi sağlık olayı olarak tanımlanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından dünyanın birçok ülkesinde yayılan salgının mutasyonuna bağlı olarak her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir.

Koronavirüs, acı bir hastalık olan COVID-19’un yol açtığı solunum yolu enfeksiyonu ve halsizlik ile birlikte hafif serinlik, öksürük, deride kızarıklık ya da maskeli solunumu, baş dönmesi, nefes almada sıkıntı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, çarpıntı ve daha ciddi durumlarda solunum yetmezliği gibi belirtileri oluşturuyor.

Bu nedenle virüse karşı önlem almak ve korunmak çok önemlidir. Virüsün şiddetli özellikleri nedeniyle kişisel teması önlemek, dışarı çıkmamak, fiziksel mesafeyi korumak, solunum yollarının korunması ve sık sık ellerin yıkanması salgının kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir.

Tüm ülkeler virüsün yayılma potansiyelini kontrol etmek ve sürmekte olan pandemi olayını önlemek için düzenli olarak maske takmayı ve sosyal mesafe kuralını koruyarak hareket etmeyi tavsiye etmektedir. Sonuç olarak, bu salgının etkisini minimize etmek için, her bir kişinin sorumluluklarını anlaması ve gerekli koruyucu tedbirleri almak hayati önem taşımaktadır.

What is an annulment?”

What is the difference between an annulment and a divorce?

An annulment is the cancellation or nullification of a marriage. It makes a marriage legally void, as if it never existed, whereas a divorce legally dissolves a valid and legal marriage. With an annulment, it is as if it never happened, whereas a divorce acknowledges that the marriage did take place.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli