Vikingler Kimlerdir? ve Nerelerde Yaşadılar?

Sıradaki içerik:

Vikingler Kimlerdir? ve Nerelerde Yaşadılar?

e
sv

Pablo Escobar’ın Hayatı

44 okunma — 01 Aralık 2022 09:24

Pablo Escobar

Pablo Escobar, tarihin en başarılı uyuşturucu baronlarından biri olarak ün yapmış Kolombiyalı bir uyuşturucu baronuydu. Kokainin kral olduğu 1980’lerde yaşadı ve öldü ve parasını hükümetten koruma satın almak için kullandı. Bu onu çok güçlü ve tehlikeli, ama aynı zamanda son derece zengin yaptı. Parasını ele geçirmek için her şeyi yapabilecek pek çok düşmanı olması şaşırtıcı değil!

Kokain Kralı

Pablo Escobar, 1970’lerin sonunda iktidara gelerek tarihin en zengin adamlarından biri haline gelen Kolombiyalı bir uyuşturucu baronuydu. Kolombiya’dan Venezuela gibi komşu ülkelere kadar uzanan bir imparatorluğa liderlik etti.

Escobar’ın iktidara yükselişi, Medellin karteli aracılığıyla kokain kaçakçılığını kontrol etme becerisiyle beslendi. Merkezi Kolombiya’nın başkenti Bogota’da bulunan bu suç örgütü kısa sürede Kuzey Amerika’nın en büyük uyuşturucu tedarikçilerinden biri haline geldi ve daha sonra Avrupa ve Asya’ya da yayıldı.

Escobar uçağı düşürdü

Sezon 7’nin ilk bölümünde Pablo Escobar sivilleri taşıyan bir uçağı düşürür. Yolcuların hepsi 20 ila 27 yaşları arasında Kolombiyalıydı ve çoğu öğrenciydi. Uçak Kolombiya’nın Medellin kentinden kalkıp Cali’ye doğru yol alırken And Dağları’nda silahlı saldırıya uğradı.

Pilot kazada hayatını kaybetti ancak ne yazık ki pek çok yolcu ya yaralanarak ya da (yanan bir binanın içinde mahsur kaldıkları için daha da kötüleşen) acil iniş sırasında dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Escobar başkan adayı

Pablo Escobar Kolombiyalı bir uyuşturucu baronuydu ve tarihin en güçlü insanlarından biriydi. O kadar çok parası ve gücü vardı ki, bir ülke de dahil olmak üzere her şeyi satın alabilirdi.

Escobar 17 Mayıs 1949’da Kolombiya’nın Medellin kentinde doğdu. Küçükken babası evi terk etti çünkü Pablo’nun ona toplum içinde ya da evde nasıl davrandığını beğenmiyordu. Bu Pablo’yu çok incitti çünkü babasının onayını almak istiyordu ama küçükken aralarında geçenler nedeniyle bunu ondan alamıyordu.

Liseden mezun olduktan bir gün sonra Pablo, Kolombiya’da otel ve restoranların yanı sıra bankalar da dahil olmak üzere çeşitli işletmelerin ve kendileri dışında orada yaşayan herkesi öldürdüklerinde fetih hakkı ile kendilerine ait olmadan önce başkasına ait olan topraklarda kahve çekirdekleri yetiştirdikleri çiftlikler gibi diğer mülklerin sahibi olan amcası için muhasebeci olarak çalışmaya başladı (bu, komşular arasında epeyce tartışmaya neden oldu).

İLGİLİ İÇERİK Deepweb Hakkında Her Şey! Blog

Çılgın miktarda para

Pablo Escobar bir uyuşturucu satıcısı, suçlu ve katildi.

Sahip olduğu para miktarı çılgıncaydı. Uyuşturucu satıcısı olduğu için çok parası vardı. Suçlu olduğu için çok parası vardı. Katil olduğu için çok parası vardı. Ve son olarak, Kolombiya tarihinde bazı önemli kararlar alma gücüne de sahipti: Pablo Escobar’ın Medellin’deki (Kolombiya) krallık döneminde yaptığı gibi, bir bireyin toplum üzerinde bu kadar büyük bir güce sahip olduğunda toplum üzerinde ne kadar etkili olabileceğini düşünürseniz, başkan olmak veya siyasete girmek onun için iki seçenekti.

Escobar’ın karısı ve kızı

Pablo Escobar 15 Haziran 1968’de Maria Victoria Henao Vellejo ile evlendi. Kolombiya’nın Cundinamarca bölgesinde birkaç yüz hektarlık (1.000 dönüm) araziye sahip zengin bir çiftçi ailesi olan Roberto Henao ve Ana Maria Sánchez de Henao’nun kızıydı. Çiftin birlikte iki çocuğu oldu: Juan Pablo Escobar ve Manuela Escobar.

Escobar’ın ölümü.

Kaynak Alamy

Pablo Escobar 2 Aralık 1993 tarihinde Kolombiya polisi tarafından öldürüldü. Başından vuruldu ve anında öldü. Cesedi Medellin’de bir mezarlığa gömüldü.

Pablo birçok suça ve skandala karışmış ilginç ve gizemli bir figürdü.

Eğer Pablo Escobar hayranıysanız, onun ünlü bir uyuşturucu baronu olduğunu ve birçok skandala karıştığını biliyor olabilirsiniz. Pablo Escobar, kendisini yakalamaya çalışan yetkililer tarafından vurulduktan sonra 1993 yılında 48 yaşında öldü. Ancak onun mirası bugün dünya üzerinde görülmüş en başarılı suç örgütlerinden biri olarak yaşamaya devam ediyor.

Pablo Escobar yoksulluk içinde doğdu ve henüz 13 yaşındayken uyuşturucuya bulaştı. Medellin kartelinin patronu Carlos Lehder (daha sonra el Doktor adını aldı) ile arkadaş olduktan sonra kartel için çalışmaya başladı. 1975 yılına gelindiğinde Pablo yükselmiş ve Kolombiya’nın Cali Karteli’nden 3 kişiyle birlikte kendi başına hareket etmeye karar verdiği 1981 yılına kadar kartelin önemli bir üyesi haline gelmiştir: Jose Gonzalo Rodriquez Gacha; Miguel Rodriguez Orejuela; Hernando Gaviria Trivino nam-ı diğer “Pacho” ya da kısaca “El Pacho”. “Los Pepes” (“Yavru Köpekler”) adında kendi örgütlerini kurdular, bu da bir daha asla birlikte çalışmayacakları anlamına geliyordu, ancak yine de zaman içinde telefon dinlemeleri veya kendi grupları içindeki muhbirler aracılığıyla birbirlerini takip ettiler

Sonuç

Pablo Escobar kokain dünyasının kralıydı. Bu uyuşturucudan milyonlarca dolar kazandı ve bu onun hayatının işiydi.

Pablo bunu hak etmeyen insanlara karşı birçok suç işledi ama günün sonunda hepimiz onun ilginç bir hayat sürdüğü ve kendi icatlarından biri yüzünden öldüğü konusunda hemfikir olabiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli