Uzayda faaliyet: Özel sektör ve kamu araştırmaları

Sıradaki içerik:

Uzayda faaliyet: Özel sektör ve kamu araştırmaları

e
sv

Su ve Önemi

13 okunma — 20 Aralık 2022 09:25

 

Su Ve Önemi

 

Su insan ve çevrenin vazgeçilmez bir adım. En çok kullanılan ve oldukça hayati önemi olan su, hayatın vazgeçilmez unsurlarını içerir. Dünyanın çoğu ülkesini; nehirler, göller, okyanuslar ve birikintiler yerleşik tepe ve tepelerle çevrelendirmiştir.

 

Su’nun Tıbbi Değeri

 

Korunması gereken bu önemli kaynak, insan ve çevre sağlığı açısından büyük bir yapıya sahiptir. Su, insanlar, hayvanlar ve hayvanların hayati değerleri karşılamak için gereklidir. Suyun olmaması durumunda, hayatın devam etmesi mümkün değildir. Su, ekoloji, beslenme ve sağlık için kullanılan tıbbi ürünler özellikle önemlidir.

 

Suun Faydaları

 

Su neredeyse tüm hayvanlar, hayvanlar ve hatta insanlar için yaşamayı sürdürmeleri için toksik atıklarının atık tüketiminde, karbon ve oksijenin tüm canlılara sistemlerinde ayrı alışılmaz bir rol oynar. Ayrıca taze su, beslenmeye ve bütün canlıların virüs çeşitli ve bakterilerinden korunmasına yardımcı olur.

 

 

    • Havzalar arası su transferi ve su harcamaları: Havzalar arası su transferi, su diğer havzalardan oluşan bir şekilde taşınmasını sağlayan bir arada. Su kaynakları ise, su bir kaynaktan bir istasyona kadar ulaşmasını sağlayan kanallar veya elektrik sistemleri gerektirir.

 

    • Sanayi: Su sanayi ve endüstriyel kullanım için çok önemli bir kaynaktır. Sanayi için su, hammaddelerin pişirilmesi, havalandırması, enerji tüketimi ve çeşitli uygulama için sürekli olarak gereklidir.

 

    • Yaşam kaynağı: Suya ihtiyaç duyan bütün canlılar su yaşama kaynağı olarak kullanır. Su, her canlının vücudunu çalıştırdı; özellikle eksiksiz beslenme için suda çözünebilen besinlerin alınmasını sağlar.

 

 

Tüm insanların evrensel mavi ve altın kurallardan biri bilgileri yanı sıra, insan ve çevre sağlığının korunması için de su kaynağının korunması gerekmektedir. Bu nedenle su koruma, iyi değerlendirme, kullanım ve gözetilmesi son derece önemlidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli