“Bilimde Etik: Kavramlar ve İlkeler”

Sıradaki içerik:

“Bilimde Etik: Kavramlar ve İlkeler”

e
sv

Tarihteki en büyük müzik eserleri ve yapımcılar

15 okunma — 11 Aralık 2022 20:48

Tarihteki en büyük müzik eserleri ve yapımcılar
Müzik tarihi, genellikle en az iki yüzyıl öncesine dayanan, çok sayıda başarılı sanatçı tarafından oluşturulmuş bir avuç eseriyle dolu. Her yaratıcının kendi özgünlükleri ve farklı tarzları vardır. En değerli yaratıcılar, en önemli eşyaları ortaya koymuşlar ve onların eserlerini hala çok önemsenmektedir. Tarihe damgasını vuran bu kültür anlatımının parçası olarak, size bazı yapımcılar ve bunların ortak adları arasında önemli eserler içeriklerinde özellikle belirtilerini göstermek istiyoruz.

Birinci Wolfgang Amadeus Mozart olabilir. Viyanalı olduğunu düşünen sanatçı, Vivaldi ve Handel ile boy ölçüşmeyecek kadar üretken oldu. O, operalarda, divertimento ve konçertolarda kullandıkları hepsini mükemmel kaliteye ve çarpıcı duygusallığa sahiptir. Hikayeler en çok dinlenen eserler arasında Don Juan ve Requiem Mass bulunmaktadır.

İki haftada Ludwig van Beethoven’dır. Her ne kadar sık ​​sık yoğun müzikal kurguları devam etse de, çoğu durumdaki müziğe anlatıyor. O, inanılmaz melodileri ve insanlar arasında tıslanabilir ilişkiler süren çok önce tek bir yere koyarak. En çok bilinen eserler arasında, Pathetique Sonata, Egmont ve Fidelio Opera Sayısı bulunuyor.

Üçüncü olarak da Johann Sebastian Bach görevi. Gençliğinden beri klasik olarak sevilen sanatçının, şu anda ortaya çıkan müzikle çok uzakta olması şaşırtıcı değil. Her ne kadar insanlara duygu yoğunluğunu armağan etse de, ritimlere alışılmış müzikleri arasında armoniye sahip orkestra şarkıları yazmıştır. En çok bilinen eserler arasında Goldberg Variations, Brandenburg Concertos ve Mass in Si Minor yer alıyor.

Tüm bu sanat müzik tarihinin büyük parçaları, modern günlerdeki herkes tarafından elde edilen ve sevilir. Seviyeleri, geliştiricilerinki gibi farklı olsa da, bu yaratıcıların ortaya koyduğu eserler her zaman önemsenmiş ve halen çok önemsenmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli