“Bilim ve Toplum: İlişkisi ve Önemi”

Sıradaki içerik:

“Bilim ve Toplum: İlişkisi ve Önemi”

e
sv

Tarihteki en büyük sırlar ve gizemler

18 okunma — 11 Aralık 2022 21:26

Tarihteki en büyük sırlar ve gizemler
Tarihçiler ve adamları, bazı gizemli olgu açıklamaları ve araştırma yolunda üç kıtaya yayılan muazzam evren yaratılışına kadar tüm tarihin birçok sırrına sahip olduğunu düşünürler. Doğum, tarihin birçok karanlık keşfin tuhaf olayları, olağan dışı olaylar ve olağanüstü gizemler sızıyor.

İlk, Çin Seddi olarak bilinen en büyük gizem, bölge üç bin yıl önce MÖ 220’lerde inşa edilen ve öğretmenler tarafından çözülemeyen bir sırdır. Yaklaşık 5214 kilometre uzunluğunda, 130 bulunan kulelerin birleşmesiyle kale sistemi, Alplerden bile uzun olan muazzam bir duvar mimarisi inşa edilmiştir. Öte yandan, inşası ve hangi işlevin üstlendiği konusunda bilgili bazı anlatım tam olarak söylenemez.

İkincisi, Kuzey Atlantik’te Kuzey Denizinin altında bulunan Atlantis’in iki bin kabilesi ve mirasının varlığı, birçok bilim adamı tarafından ciddi bir soru işaretidir. Birçok ünlü mit kahramanının yaşadığı ülkelerdeki kardeşleri olan ve Platon tarafından, Atlantik okyanuslarına yerleşmiş Kalbin Atlantik’te gizemin tüm parçaları arasında bir kaynak. Bölgeye inanılır verileri elde etmek için güçlü bir arayış açıldıysa da, bugüne kadar belirgin bir kontrole ulaşılamadı.

Üçüncüsü, Mısır’da inşa edilmiş birçok eserden en gizemlisi, Gize Piramidleri’dir. Bu alana dört harika piramit yerleştirilmiştir; bilim adamları ve çok sayıda insan bunların ne için inşa edildiğini araştırmak için verimli çalışmaları sürdürmek.

Dördüncüsü, Arkeologların coğrafi olarak daha da büyük ve gözleme değer bir sır olan Birleşmiş Milletler Tarafından Merak Uyandıran “Şansölye”yi yakından gözlemten geçer. Birincil olarak 2002 yılında ziyaret edilen bölge, insanlar tarafından araştırılmaya değer muazzam bir mekandı. Getirdiği köylerden ikamet edenlerin kendisine “izleri tüm insana” dediği, merak uyandıran bina, özel eşyalar, resimler ve çizimler içeriyor.

Son olarak, Akıl Albümü, dünyanın en gizemli kitabı olarak tanımlanan dev bir albümden söz edilebilir. Her şey 1894’de bir osmanlı askeriyesinin eserinden alayımıza ulaşan bir imzaya sahip. Açıklayıcı metinler ve çizimlerin etrafındaki uzun bir araştırmayla şifrelerin mutlaka zorunlu olan dev Kitap, çizimler, eski sözler, semboller ve insan anlatımlarıyla ilgili birçok efsane türünden çok sayıda eserin bir araya getirilmesinden oluşur.

Geçmişin derinliklerinde büyük düzeyde gizemler barındıran tarih, bugün insanların bulunmadığı bilgileri ve gerçekleri ortaya çıkarma fırsatı sunuyor. Tarihsel ve saklama bilgileri, hikâyelerin ve yakın geçmişe ilişkin bilgiler kullanılarak tüm bunları yeniden oluşturmak, her zaman gizemli bir sürü hareketi gizli tutmaya devam eder. Türkiye Tarihindeki büyük sırların ve gizemlerin uzun boylu bir listesini çıkarmak imkansızdır. Binlerce yıl önce başlayan bu sırlar gelişmelere rağmen hala büyülü bir havaya sahiptir ve rutin olarak merak edilmektedir.

Sırlara başlamak üzereyiz. Midas Tapınağının gizemi, Antik Yunan’taki Heros Seyahati ile başlar. Midas Tapınağının nerede olduğu bile tam olarak bilinmemektedir. Tapınak, tarihte çeşitli Arkeologlar tarafından aranmıştır, ama sonuçlar boştur. Heros Seyahati, bazı kaynaklara göre bir çok eski mitolojilerde söz edilen eski bir gemi harekatıdır. Bir çok insan tarafından aranmış olsa da, hiçbir kaynak tarafından reddedilemeyen tam bir açıklama bulunmamaktadır.

Şimdi sorgulanmaya, Hannibal Seferi’ye geçilecek. Hannibal, Müttefik Roma İmparatorluğu önlerinde kesin bir direniş göstererek karşı konulamaz hale geldiler. Peki, ne oldu? Eski yıllarda başarısızlığa uğrayan Hannibal, ilginç bir şekilde hala kayboldu.

Sonunda, İskender İmparatorluğu ve Antik Mısır Piramitlerinin sırrı da burada konuşulacak. Birçok insan, İskender İmparatorluğu’nun vareste olduğunu iddia eder ve kimsenin ne nerede olduğunu bilemediği söylenir. Değerli mücevherler ve antik unsurlar sayesinde olağanüstü bir mirasın kalıntıları bulunmaktadır; hem de Piramitler! Bu önemli bir yapı olmalarına rağmen, bunlar nasıl inşa edilebilecek ve akıllara durgunluk verecek şekilde mimari mimarisini nasıl pürüzsüz bir şekilde uygulayabilecekleri hakkında bilinen bir şey yoktur.

Bugüne kadar üzerinde çok fazla çalışılmış olan bu gizler, tarih boyunca merak ve merakı haklı çıkarmaya devam etmektedir. Uzun vadeli araştırmacılar ve müneccimler, bu gizlerin çözümlenmesine meraklı olsa da henüz birşey çözülmedi. Kaçınılmaz olarak her konuyu açıklayabilecek deliller aranmaya devam edecek ve tarihteki en büyük sırlar ve gizemler günümüzün meraklısına kalacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli